از سخن‌های دیرینه: هنر جوی و با مرد دانا نشین/ چو خواهی که یابی ز بخت آفرین

آغاز دوره‌ آموزش شاهنامه‌خوانی در لاذقیه سوریه

دورۀ آموزش شاهنامه‌خوانی با حضور علاقه‌مندان و دوستداران زبان و ادبیات فارسی در مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاذقیه سوریه آغاز شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در سوریه و نظر به درخواست دوستداران زبان و ادبیات فارسی مبنی بر تشکیل یک دوره آموزش روخوانی شاهنامه و به اهمیت شناخت تاریخ و ادبیات برجسته ایران و معرفی زبان و ادبیات آن دوران، مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاذقیه اقدام به برگزاری یک دوره‌ آموزش شاهنامه‌خوانی کرد.

اولین جلسه این دوره آموزشی روز دوشنبه (18 آذرماه) در سالن کتابخانه مرکز فرهنگی برگزار و غلامحسین حسینی‌درقه، وابسته فرهنگی ایران در لاذقیه مطالب کوتاهی در خصوص نقش جاویدان کتاب شاهنامه، اثر بی بدیل اسطوره ایرانی، حکیم ابوالقاسم فردوسی بیان کرد.

وی افزود: اگر مطالب بسیاری درباره این اثر ماندگار فردوسی شاعر بزرگ و سخن پرداز ایران، نگارش شود باز هم حق سخن ادا نخواهد شد و مجال گفتن و نوشتن باقی است.

بنابر اعلام این خبر، این دوره‌ آموزشی روزهای دوشنبه و پنج شنبه هر هفته توسط استادان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های کشورمان تدریس می‌شود.

به نقل از خبر فارسی