از سخن‌های دیرینه: هنر جوی و با مرد دانا نشین/ چو خواهی که یابی ز بخت آفرین

برگزاری مراسم تقدیر از عضو هیأت علمی برجسته، دانش‌آموختگان برتر دانشگاه و منتخبان جایزۀ فردوسی‌شناسی در سال ۱۳۹۸-۱۳۹۷


مراسم تقدیر از عضو هیأت علمی برجسته، دانش‌آموختگان برتر دانشگاه و منتخبان جایزۀ فردوسی‌شناسی، روز پنجشنبه 1 اسفند ۱۳۹۸با حضور دکتر محمد کافی، رئیس دانشگاه؛ دکتر حمیدرضا طاهری، معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه؛ مسئولان بنیاد دانشگاهی فردوسی؛ رؤسای دانشکده‌ها؛ اعضای هیأت علمی و دانش‌آموختگان دانشگاه در سالن دکتر رحیمی‌زاده دانشکدۀ علوم برگزار شد.

آغاز مراسم با خوش‌آمدگویی علیرضا ناظری، مدیرعامل و مهندس مستشاری نایب‌رئیس هیأت امنای بنیاد دانشگاهی فردوسی همراه بود.


سپس دکتر کافی، رئیس محترم دانشگاه ضمن خوش‌آمدگویی، به جایگاه مهم دانشجویان و دانش‌آموختگان در رشد علمی کشور اشاره کرد و با توجه به ظرفیت‌های ایجادشده این نوید را داد که اکثر دانش‌آموختگان می‌توانند با تلاش و همت خود در تعالی دانش دانشگاه به کار گرفته شوند. سپس از دکتر محمدحسن انتظاری به‌عنوان عضو هیأت علمی برجسته در سال ۱۳۹۸-۱۳۹۷ تقدیر شد.


بخشی از برنامه به تقدیر از پژوهشگران برتر حوزۀ فردوسی‌شناسی و اهدای جایزۀ فردوسی‌شناسی به این پژوهشگران اختصاص داشت که از دکتر ضیاءالدین دشت خاکی، دکتری زبان و ادبیات فارسی و اعظم نیکخواه فاردقی، دانشجوی دکتری زبان و ادبیات فارسی به‌عنوان پژوهشگران برتر تقدیر شد و این دو پژهشگر، جایزۀ فردوسی‌شناسی را دریافت کردند.
شایان ذکر است جایزۀ فردوسی‌شناسی به آثار مکتوب (اعم از رساله، پایان‌نامه، مقاله، کتاب، طرح پژوهشی و ...) یا آثار هنری (طرح، نمایشنامه، اجرای نمایش، تندیس و ... ) دانشجویان شاغل به تحصیل رشته‌های مختلف دانشگاه فردوسی مشهد که در زمینة فردوسی و شاهنامه، پژوهش یا اقدامی درخور توجه انجام داده باشند، تعلق می‌گیرد.

همچنین در فواصل این برنامه در بخش‌های مختلف از دانش‌آموختگان برتر رشته‌های مختلف دانشگاه تقدیر شد.